potraviny rozvážíme pouze po okrese Blansko!

Aktuální situace a ukončení rozvozů

Vážení zákazníci,

Budeme rádi, když nám věnujete pár minut a přečtete si následující řádky, které Vám objasní, proč jsme se rozhodli k tak vážnému kroku.

Náš příběh začíná v dubnu 2020. Přichází první vlna pandemie covidu-19 a s ní zákaz farmářských trhů, zavření restaurací a hotelů a omezení dalších služeb. V tento moment vzniká myšlenka, jak pomoci regionálním výrobcům potravin a farmářům, kteří mají problém s odbytem svého zboží. Pandemie postupně sílí, dochází k omezení pohybu všech občanůčímž myšlenka online obchodu regionálních potravin dostává na obrátkách. Musíme rozvozy spustit co nejdřív! Ještě během dubna registrujeme doménu farmos.cz, objíždíme první potenciální farmáře a dodavatele, objednáváme chladírenský vůz a vyjednáváme o pronájmu vhodných prostor pro skladování a přípravu nákupů.

I v této složité situaci jde vše poměrně rychle a každý problém je jen další výzvou k překonání. Podařilo se! Online obchod farmos.cz koncem června (přesně 25. června) rozváží první desítku nákupů ke svým zákazníkům. Následující měsíce jsou o rozšiřování nabídky a získávání nových farmářů a dodavatelů, ale také dostávání se do hlubšího povědomí v regionu. Na podzim 2020 přichází další lockdown, který přetrvává až do poloviny následujícího roku. Po celou dobu roste počet zákazníků, kterým nákupy doručujeme i do karantény. Celou situaci se nám daří zvládat za přísných hygienických podmínek, aby nebyl ohrožen chod Farmosu a rozvoz nákupů mohl probíhat bez omezení.  

V červnu 2021 do našeho regionu přichází nejsilnější hráč na trhu v prodeji online potravinNám krátce na to odchází významná část zákazníků, kteří naši službu využívali v lockdownu, nebo spíš hledají online nakupování bez potřeby řešit regionální a farmářské potraviny. Další část zákazníků odchází z důvodu rychlejšího dodávání nákupů od konkurence. S velkým úsilím se snažíme s poklesem vyrovnat a otevíráme v létě kavárnu FARMOS CAFE (s výbornou zmrzlinou od kluků z Lipůvky - TOMIVO GELATO), která nám pomáhá překlenout slabší prázdniny a nečekaný příchod konkurence.

Na podzim roku 2021 se situace stabilizuje a nacházíme nové zákazníky, kteří hledají kvalitní regionální a farmářské potraviny. Tento stav přetrvává až do začátku roku 2022, kdy koncem února začíná válka na Ukrajině. Začínají nejtěžší měsíce našeho podnikání. Přicházíme o zákazníky i dodavatele energií, zvyšují se náklady na provoz včetně pohonných hmot, které jsou pro nás zásadní výdajovou položkou. Farmářům a výrobcům se také zvedají náklady, což musí promítnout do koncové ceny výrobků. Přichází vlna zdražování téměř všech potravin, přesto se snažíme i za cenu nižší marže do upravených cen nepromítat naše zvyšující se náklady na provoz Farmosu. Bohužel, pokles objednávek nás po dvou měsících přivádí na myšlenku včas ukončit provoz a online obchod regionálních potravin zcela zavřít.

Aktuálně ohlašujeme ukončení provozu společnosti FARMOS.CZ s posledním rozvozem regionálních potravin v pátek 27. května 2022. Je to těžké rozhodnutí, už jen proto, že Farmos se stal na poslední dva roky nedílnou součástí našich životů a jejich každodenní náplní. Bohužel, i to je život.

Týden od zveřejnění informace o ukončení provozu nám chodí krásné zprávy od Vás, našich zákazníků. Za to Vám moc děkujeme a vážíme si toho. Hodně z Vás se nás teď ptá, zda nám můžete nějak pomoci. Můžete. Řekněte o nás sousedům, známým, kolegům v práci… Nechceme se k ničemu upínat a nic slibovat, ale pokud by se do konce měsíce podařilo zvednout počet objednávek, Farmos to možná ustojí.

Ním cílem není odkládat případný konec. To, co děláme, nás musí především bavit a mít smysl po všech stránkách, které tato činnost přináší. Pokud by někdo z řad našich zákazníků nebo dodavatelů měl chuť o vstup nebo převzetí myšlenky Farmosu, budeme moc rádi.

Děkujeme za Váš čas při čtení těchto řádků a za veškerou dosavadní přízeň. 

Za celý tým Farmosu

Tomáš Mokrý

p.s. FARMOS CAFE bude fungovat po celou letošní sezónu (květen - září 2022), otevíráme již tento pátek 13.května!

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení